top of page

למי טיפול מתאים?

כולנו נתקלים ברגעים, במצבים, בתקופות, שבהם קשה לנו, שאין אוויר ושאנחנו צריכים עזרה.

הקושי יכול להתבטא בדרכים רבות. בתקופות אלו אנו עלולים לחוות בלבול, הפרעות בשינה, חוסר תאבון, דיכאון ומצב רוח ירוד או שינויים קיצוניים במצב הרוח, חרדות ופחדים, מתח ולחץ, כאבים פיזיים, מחשבות טורדניות לא נשלטות, קשיי תפקוד בלימודים, בעבודה, בזוגיות ובקשרים עם אחרים, התרחקות מהסביבה והסתגרות, ולרוב נרגיש מאוד לבד.

ברגעים אלו, טיפול יכול לעזור להבין מה אנחנו מרגישים, מאין נובעות התחושות וההתנהגויות שלנו, ובהמשך מתוך אותה הבנה להצליח לייצר שינוי. טיפול גם
יכול לעזור להרגיש פחות לבד ולהקל מכובד המעמסה שעל כתפנו.

סטודנטים

תקופת הלימודים הינה תקופה מרגשת של צמיחה, אך עלולה להיות גם תקופה עמוסה ומלחיצה, המעוררת שאלות של זהות ושל גדילה. משברים בתקופה זו יכולים להתבטא באמצעות חרדת בחינות, חוסר מוטיבציה ללמידה, קשיי ריכוז, קשיים במערכות יחסים, ירידה במצב-הרוח ועוד. טיפול יכול להוות מקום לעצור בו לרגע מה"מרוץ", להבין מהם הדברים בהם אנחנו עסוקים ושמטרידים אותנו, ולחשוב ביחד כיצד להתמודד בצורה טובה יותר עם האתגרים שבדרך. 

זוגיות

בגילאים שונים ובתקופות חיים שונות, זוגיות היא נושא שפעמים רבות נחווה כמטריד וקשה – גם אם מדובר בקשיים בתוך הזוגיות עצמה וגם אם קושי במציאת הזוגיות המתאימה והנכונה. האפשרות להיות בקשר אינטימי וקרוב עם בנאדם אחר מצריכה להכיר ולפגוש מקומות בתוכנו שלא תמיד קל לפגוש אותם. מסע בעקבות הנפש יכול להוביל לשאילת שאלות שלא ידענו על קיומן, לתשובות שלא ציפינו בהכרח להן ולגילוי רגשות וקונפליקטים לא מוכרים. זהו מסע לא פשוט אבל חשוב, שיכול לעזור לנו להיות פתוחים ובשלים יותר למערכת יחסים מתאימה ונכונה עבורנו, להבין את הבחירות שעשינו לאורך הדרך ולהצליח לשלוט יותר בבחירות העתידיות שנעשה. את המסע הזה אפשר לעשות בטיפול פרטני, או ביחד בטיפול זוגי.

גיל ההתבגרות

רבות נאמר ונכתב אודות מורכבות שנות ההתבגרות, ועדיין לא נאמר די. תקופה זו רוויה בשינויים, שעשויים להוביל למתחים ולקונפליקטים - עם ההורים והמשפחה, עם מערכת הלימודים ובית-הספר, עם בני הגיל, וכמובן גם קונפליקטים פנימיים בינינו לבין עצמנו. מתחים אלו, כאמור, מאפיינים את הגיל ועשויים להיות נורמטיביים, אך לעתים גם ילוו בעוצמות רגשיות גבוהות ויגרמו לפגיעה משמעותית בתפקוד וברקמה המשפחתית. טיפול יכול לאפשר הכלה ואיזון של המערכת על כל מורכבויותיה, אם באמצעות עבודה עם המתבגר ואם באמצעות עבודה עם ההורים.      

פחד עמוק שתופס פתאום, מחשבות שלא עוזבות, חוויה של חוסר שליטה מוחלט, תחושות גופניות כמו קשיי נשימה, כאבים בחזה, הזעה, בחילות...
חרדה יכולה להתבטא בדרכים מגוונות ובעוצמות שונות, אבל היא תמיד גורמת למצוקה רבה, וכמעט תמיד יכולה להצביע על קושי או קונפליקט בתוכנו שלא ניתן לבטאו במילים. בטיפול נוכל להתחיל ולתת מילים, להכניס עוד אדם אל החוויה שלנו, להבין מה הדבר שמטריד ומפריע, וכך לאט לאט להירגע.    

חרדה

"במחצית הדרך של חיינו

ראיתי והנה – יער אפל

סביבי, ושביל ישר אבד, איננו".     (דאנטה)

כל מי שחווה דיכאון, ולו לזמן קצר, מכיר את החשיכה המאפיינת אותו ועד כמה אפשר ללכת לאיבוד בחשיכה הזו, מבלי להאמין שנשוב לראות אור יום. ברגעים אלו, חשוב במיוחד שיהיה מישהו לצידנו, שיוכל להכיל את התחושות הקשות מבלי להיבהל, ולצד זאת יצליח להחזיק את הידיעה שהחושך אינו כל התמונה. תחושות של דיכאון וירידה במצב-הרוח יכולות להתחולל בשל מגוון רחב של סיבות – אובדן ופרידה, פגיעה בערך העצמי וחוויות של חוסר מסוגלות, אירוע טראומטי ועוד. חיפוש שורשי הדיכאון והבנתם היא שיכולה להביא בסופו של דבר לשיפור מצב הרוח וליצירת שינוי.

הורות

הפיכת אדם להורה היא אולי השינוי הגדול ביותר שניתן לעבור במהלך החיים. שינוי שמביא אחריו רגשות בעוצמה גבוהה מאוד, כמו גם אתגרים והתמודדויות משמעותיים ושונים, לא פעם, מאלו שנתקלנו בהם לפני כן. לאורך הדרך הזו יכולות לעלות שאלות הנוגעות לזהות ולהזדהות, חוויות לא מעובדות מילדותנו שלנו ומול הורינו, וכן עשויים להתחולל שינויים בתחומי חיים אחרים כמו זוגיות וקריירה. לעתים, ההתמודדות אינה רק מול עצמנו, אלא גם מול ילדינו, כאשר לא תמיד ברור מהו הצעד הנכון ואיך ניתן לספק לילדינו את הסביבה הטובה והמתאימה ביותר עבורם. בכל השאלות וסימני השאלה האלה, טיפול ו/או הדרכת הורים יכולים לתת מענה, לאפשר מרחב לשאילת אותן שאלות ולספק סימני דרך.

דיכאון

Success! Message received.

מרגיש/ה צורך לדבר?

אפשר ליצור איתי קשר באמצעות הטלפון/המייל,

או ממש כאן באתר 

נועה רוזנשטיין

054-7711083

noaroz123@gmail.com

הקליניקה ממוקמת ברחוב ויצמן 19, גבעתיים

bottom of page